ظفر محمدی روز دوشنبه در نشست خبری اطلاع رسانی برنامه های دهه فجر مراغه افزود: برای این طرح های عمرانی ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. وی ادامه داد: طرح های گازرسانی به روستاها، بهسازی مسکن روستایی، بهره برداری از واحدهای تولیدی و سردخانه ای و کانال های آبیاری پایاب سد علویان از جمله طرح هایی است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به توسعه شبکه انتقال آب کشاورزی این شهرستان در سالجاری اضافه کرد: با بهره برداری از طرح های در دست اجرا و آماده بهره برداری در این زمینه، ۴۰ درصد در آب مصرفی در بخش کشاورزی این شهرستان صرفه جویی می شود.
وی افزود: هم اکنون مصرف آب کشاورزی در بخش کشاورزی و اراضی زراعی و باغی این شهرستان ۱۰۰ میلیون متر مکعب در سال است که این میزان با اجرای طرح های انتقال آب به کمتر از ۶۰ میلیون متر مکعب در سال کاهش می یابد.
محمدی با اشاره به طرح های در دست اجرای این شهرستان گفت: در دهه فجر امسال ۲ طرح عمرانی با ۳۷ میلیارد ریال کلنگ زنی و عملیات اجرایی این طرح ها آغاز می شود.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دهه فجر امسال در مراغه گفت: برگزاری همایش استقبال از آفتاب، غبار روبی مزار شهدا و حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و ۱۰ ها برنامه فرهنگی و اجتماعی در این ایام برگزار می شود.

0

قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */