به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی روز سه شنبه در آیین استقبال از آفتاب که در میدان طلوع فجر مراغه برگزار شد افزود: ایام الله دهه فجر فرصتی برای بازگویی تلاش و زحمت های انقلابیون، علما، روحانیون و مردم ایران اسلامی در اوایل انقلاب است. وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به برکت خون هزاران شهید و رهبری امام راحل به بار نشست و امروز در حال صدور به منطقه و سرتاسر دنیا است.وی خاطرنشان کرد : آن روز اگر ارتشی ها سلاح هایشان را زمین گذاشتند و به حرف امام گوش دادند امروز نیز ارتش، سپاه و میلیون ها بسیجی گوش به فرمان ولایت هستند.محمدی اضافه کرد: امروز به برکت خون شهیدان و تلاش ها و مجاهدت های جوانان، این مرز و بوم به قدرتی هسته ای در دنیا تبدیل شده و کشورهای قدرتمند مجبور به نشستن پای میز مذاکره و توجه به خواسته های ایران هستند.وی با اشاره به افتتاح چندین طرح عمرانی در این ایام در مراغه گفت: در ایام الله دهه نزدیک به ۵۰ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در‌ این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.فرماندار مراغه ادامه داد: طرح های گازرسانی به روستاها، بهسازی مسکن روستایی، بهره برداری از واحدهای تولیدی و سردخانه ای و کانال های آبیاری پایاب سد علویان از جمله طرح هایی است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

همزمان با آیین استقبال از آفتاب، زنگ انقلاب نیز در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه در دبستان دخترانه فاریابی توسط مادرمعلم شهید محمدتقی نصرتی آذر نواخته شد.درادامه ، بهره برداری از واحد بوجاری خوشه سهند مراغه با ظرفیت تولید ۲ هزار تن محصول گندم بوجاری و بسته بندی شده با سرمایه ۳۱ میلیارد ریالی که ۲۴ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات بانکی بوده، یکی از این طرح ها بود.
با راه اندازی این واحد تولیدی، زمینه اشتغال برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم شده و محصول تولیدی آن به هفت استان کشور صادر می شود.
کارگاه تولید فنس خرمی با ظرفیت تولید ۴۵۰ متر مربع انواع فنس فلزی با سرمایه گذاری حدود ۲ میلیارد ریالی و اشتغال زایی برای چهار نفر به صورت مستقیم، نیز دیگر واحد بهره برداری شده در نخستین روز از دهه فجر بود.
طرح تولید فیلتر هوای خودرو یگانه نیز با تولید روزانه یک هزار عدد انواع فیلتر خودرو، سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون ریالی اشتغال زایی برای پنج نفر به صورت مستقیم، سومین طرح تولیدی بهره برداری شده است.
همچنین دفتر اولین بورس محصولات کشاورزی شمالغرب کشور نیز امروز به طور رسمی در مراغه افتتاح و فعالیت خود را شروع کرد.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه در آیین افتتاح این دفتر کارگزاری گفت: با آغاز به کار این دفتر، محصول سیب مراغه به عنوان برند برتر سیب برای اولین بار در کشور از طریق بورس عرضه می شود.

 

0

قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */