به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ،محمدی معاون استانداروفرماندارویزه شهرستان مراغه ، روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح ها گفت: اجرای طرح های هادی روستایی در روستاها و مناطق محروم روستایی به برکت نظام اسلامی، تلاش های دولت تدبیر و امید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، منشا خدمات بسیاری برای روستاییان بوده است. ظفر محمدی افزود: توجه به مشکلات و تلاش در جهت مرتفع کردن آنها از رسالت های مسئولان و مدیران برای کاهش دغدغه ها و رسیدگی به مطالبات مردم به ویژه در مناطق محروم روستایی در دولت تدبیر و امید است.
وی ادامه داد: دهه فجر انقلاب اسلامی، فرصت مناسبی برای حضور در جمع مردم و بررسی مشکلات و مطالبات مردم و اهتمام در مسیر خدمتگزاری با توجه به امکانات و زیرساخت های موجود است.
وی اضافه کرد: هم اکنون به برکت تلاش های مسئولان و مدیران شهرستانی، شاهد حرکت های مناسبی در زمینه خدمت رسانی به مردم در روستاها هستیم.
وی گفت: برخورداری کامل از نعمت برق، ۷۱ درصدی از گاز و ۹۵ درصدی از مخابرات در روستاها به دلیل تلاش های کارکنان و مدیران خدوم دستگاه های اجرایی و خدماتی این شهرستان به وجود آمده است.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراغه نیز در این آیین گفت: در طول یک دهه اخیر ۹ هزار واحد مسکن روستایی از مجموع ۲۱ هزار واحد مسکونی روستایی این شهرستان نوسازی و مقاوم سازی شده است.
محمد مقتومی افزود: از دهه فجر سال گذشته تاکنون با حمایت های دولت تدبیر و امید، ۵۴ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی و مقاوم سازی ۳۶۰ واحد مسکن روستایی در روستاهای این شهرستان تخصیص یافته و جذب شده است.
وی ادامه داد: با عنایت های دولت تدبیر و امید، از سال گذشته تاکنون ۲۴ طرح هادی در روستاهای این شهرستان آغاز شده و امسال نیز ۱۱ طرح دیگر در بخش مرکزی نیز اجرا می شود.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراغه روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: در راستای خدمات رسانی و بهسازی معابر روستایی، طرح های بهسازی، آسفالت ریزی و جدول گذاری در ۶ روستای این شهرستان اجرا شد.
محمد مقتومی افزود: در این طرح ها که در مدت ۶ ماه اجرا شده ۵۶ هزار متر مربع آسفالت ریزی در معابر عمومی این روستاها انجام شد.
وی ادامه داد: این طرح ها با ۱۱ میلیارد ریال اعتبار و با مشارکت بیناد مسکن انقلاب اسلامی، دهیاری و مشارکت های مردمی اجرا شده است.
وی اضافه کرد: قیر یارانه ای مورد نیاز برای آسفالت ریزی این معابر با حمایت های دولت تدبیر و امید تامین شده است.

مقتومی گفت: طرح های بهسازی معابر روستایی در روستاهای چکان، علویان، آهق، تازه کند قشلاق، آشان و تازه کند قاسم خان اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

سعید کامیار روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از طرح برق رسانی به شهرک الهیه مراغه افزود: این طرح های برق رسانی از محل منابع داخلی این شرکت اجرا شده است.
وی ادامه داد: اجرای طرح های برق رسانی به مناطق مختلف از جمله شهرک های تازه احداث شده از رویکردهای اصلی شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی است.
وی با اشاره به اجرای طرح برق رسانی به شهرک الهیه مراغه گفت: این طرح برای بهره مندی ۷۶۰ واحد مسکونی در این شهرک طراحی و اجرا شده است.
وی افزود: برای اجرای این طرح ۴٫۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی این شرکت هزینه شده و به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه کرد: به رغم سکونت سه خانوار در این شهرک تازه احداث شده، شرکت توزیع برق و کارکنان تلاشگر آن برای بهره مندی این خانوارها از نعمت برق اقدام به اجرای این طرح کرده اند.
در این آیین با حضور مسئولان شهرستانی و همزمان با نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری از طرح برق رسانی به شهرک الهیه مراغه آغاز شد.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */