به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه ،روز شنبه در سومین نشست ستاد بحران شهرستان مراغه افزود: با وجود بارش سنگین برف در روزهای گذشته و صعب العبور بودن برخی از مسیرهای ارتباطی روستایی به ویژه در بخش سراجو، با تلاش راهداران، دهیاران و دستگاه های خدمات رسان، محورهای مسدود شده در ساعات آینده بازگشایی می شوند. وی ادامه داد: هم اکنون در برخی از روستاهای صعب العبور و برف گیر بخش سراجو بر اثر بارش سنگین برف و مسدود شدن راه های ارتباطی، برق و آب نیز در برخی از این مناطق قطع شده و تلاش برای بهره برداری مجدد آنها ادامه دارد.
وی اضافه کرد: دستگاه های خدمات رسان دولتی و نیز بخش خصوصی و دهیاران برای رفع مشکل نبود آب و برق این مناطق و نیز بازگشایی راه های ارتباطی روستایی بسیج شده اند.
بخشدار سراجو نیز در این نشست گفت: هم اکنون تمام راه های ارتباطی روستاهای این بخش بر اثر بارش سنگین برف در روزهای گذشته مسدود بوده و تلاش راهداران و دستگاه های خدمات رسان برای بازگشایی این مسیرهای ادامه دارد.
نقی محمدی افزود: با توجه به مسدود شدن راه های دسترسی به مجتمع آبرسانی سراجوی شمالی آب شرب برخی از روستاهای این منطقه قطع شده است.
وی ادامه داد: برق برخی از روستاهای این بخش در مسیر داش بلاغ بازار بر اثر برودت هوا و بارش برف و کولاک از شامگاه دیروز قطع شده است.
بخشدار مرکزی مراغه نیز گفت: بر اثر بارش های سنگین برف، راه ارتباطی ۹ روستای این بخش نیز مسدود شده و تلاش برای بازگشایی این مسیرهای ادامه داشته و تا عصر امروز برخی از این مسیرها بازگشایی می شود.
حسین گل محمدی افزود: با توجه به مسدود شدن راه اتباطی و احتمال یخ زدگی مخازن آب مجتمع شهید دهقان، ۳۳ هزار نفر از اهالی روستاهای این بخش در معرض قطعی آب قرار دارند.
رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده ای مراغه گفت: با توجه به تلاش شبانه روزی راهداران و همکاری دستگاه های خدمات رسان، محور مراغه هشترود در حال بازگشایی بوده و تردد در ان با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
ناصر حمیدی افزود: هم اکنون گروه های راهداری برای بازگشایی محورهای روستایی به ویژه در بخش سراجو در حال تلاش بوده و پیش بینی می شود راه برخی از این روستاها تا عصرز امروز بازگشایی شود.
مدیر امور برق مراغه نیز در این نشست گفت: با توجه به بارش برف و کولاک در روزهای گذشته و صعب العبور بودن مسیرهای دسترسی به شبکه برق رسانی روستایی، برق ۳۵ روستای مسیر داش بلاغ بازار هم اکنون قطع شده است.
علی حاجی زاده افزود: در ساعات آینده و با بازگشایی این مسیرها توسط راهداران و دستگاه های اجرایی، عملیات ترمیم شبکه و وصل مجدد برق این مناطق آغاز می شود.

0

قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */