دیدارامام جمعه مراغه با خانواده های جانبازان هشت سال دفاع مقدس مراغه به مناسبت روز جانباز
وی ادامه داد: جانبازان به عنوان ادامه دهندگان راه حضرت عباس (ع) به عنوان مظهر وفاداری به ولایت در صحرای کربلا بوده و در آخرت از اجری بالاتر از شهادت در نزد خداوند برخوردار می شوند.
وی اضافه کرد: برخی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بیش از ۳۰ سال متحمل رنج های بسیاری شده اند و از این رو در راه اسلام و انقلاب مجاهدت هایی با صبر و فداکاری انجام داده اند.
وی با اشاره به نامگذاری سالروز ولادت حضرت ابوالفضل عباس (ع) به عنوان روز جانباز گفت: این پرچمدار دشت کربلا دارای جایگاهی رفیع در نزد خداوند بوده و در نزد ایشان از مقامی بالاتر از شهدا برخوردار هستند.
وی افزود: افتخار آحاد امت اسلامی و جانبازان این است که در راس حکومت اسلامی، رهبری مجاهد و جانباز در راه اسلام و انقلاب قرار داشته و آنان را هدایت می کند.
در این دیدار مسئولان شهرستانی از خانواده های قربانعلی عبدی زاده، الهیار آقایاری و بهمن حسین نژاد، سه جانباز هشت سال دفاع مقدس عیادت کرده و از آنان تجلیل کردند.
قربانعلی عبدی زاده جانباز ۷۰ درصد در ۱۹ دی ماه سال ۶۵ و در جریان عملیات کربلای پنج بر اثر جراحات وارد شده به درجه جانبازی نائل شده است.
الهیار آقایاری، جانباز ۷۰ درصد نیز در ۲۷ دی ماه سال ۶۵ بر اثر اصابت ترکش به ناحیه کمر در منطقه عملیاتی سومار به خیل جانبازان هشت سال دفاع مقدس پیوسته است.
بهمن حسین نژاد که هم اکنون نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز است، برادر ۲ شهید سهراب و مقصود حسین نژاد بوده و در ششم اسفند سال ۶۲ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به درجه جانبازی نائل شده است.

قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */