معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه: با متخلفان حوزه سلامت غذایی برخورد شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، جواد محمودی روز سه شنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذائی مراغه با انتقاد از عدم تحقق برخی از مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذائی، اظهار کرد: پیگیری مصوبات این کارگروه که نقش مهمی در سلامت جامعه دارند، بایستی بطورجد مورد توجه اعضاء کارگروه قرارگیرد.

ایشان همچنین به ساماندهی میادین دواب واقع شده درضلع شمالی روستای شیخ جان اشاره نموده گفتند: در این خصوص جلسه ای با حضوردادستان، بخشدارسراجو، شهردار خداجو و دانشکده علوم پزشکی تشکیل ومقررشده بود تکلیف متولی میدان یادشده مشخص شود که منتظر عملی شدن آن مصوبه هستیم .

محمودی درخاتمه عرایض خود با اشاره به مضرات قلیان وموادلبنی غیربهداشتی درسلامت شهروندان برلزوم یافتن راهکارهای مناسب جهت مقابله با عرضه کنندگان مواد لبنی غیربهداشتی وقلیان تاکید نمودند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این نشست گفت: همکاری دستگاه های اجرایی، نظارتی و خدمات رسان در زمینه تامین سلامت و امنیت غذائی به ویژه در زمینه جمع آوری قلیان و دخانیات از واحدهای صنفی توزیع کننده و تهیه کننده مواد غذائی ضروری و حیاتی است.
علی جنتی افزود: برخورد با دستفروشان، تهیه و توزیع کنندگان مواد لبنی و عرضه این مواد در بسته بندی های غیرمجاز به جز ظروف یکبار مصرف با همکاری اتاق اصناف، اماکن عمومی نیروی انتظامی و بهداشت محیط انجام خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز با تاکید بر لزوم اقدام مناسب در زمینه ساماندهی شبکه جمع آوری فاضلاب در برخی از مناطق حاشیه شهر گفت: با وجود اقدامات مناسب انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب در سال های اخیر، وضعیت دفع فاضلاب در این مناطق مناسب نیست.
احمد مجتهدی افزود: در روستاهای این شهرستان نیز جاری شدن فاضلاب در رودخانه ها و دفع نامناسب آن در معابر عمومی، سلامت جامعه را تهدید کرده و این امر نیازمند بکارگیری تمهیدات لازم حتی به صورت دفع سنتی از طریق چاه است.
وی با اشاره به روند جمع آوری قلیان ها از رستوارن ها و غذاخوری های شهری ادامه داد: در سال گذشته با همکاری نیروی انتظامی و دادستانی، حدود ۵۰ واحد متخلف در این زمینه لغو پروانه شده است.
وی اضافه کرد: با همکاری واحد بهداشت محیط از این پس با مراکز تهیه غیربهداشتی مواد لبنی که ۹۰ درصد آنها در روستاها انجام می شود برخورد خواهد شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */