معلمان نقش مهم و موثری در افزایش سطح آگاهی های اجتماعی و پیشگیری از آسیب های فرهنگی در جامعه دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه روز شنبه در آیین تجلیل از بازنشستگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش مراغه در تالار شهید بهشتی این شهرستان افزود: معلمان با حضور در عرصه تعلیم و تربیت نسل آینده، نقش انکارناپذیری در فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه دارند.
وی با بیان اینکه رسالت معلمان در تربیت دانش آموزان خطیر است ادامه داد: این قشر فرهیخته و فرهنگ ساز جامعه با ادامه راه و روش انبیای الهی، نقش مهمی در رشد علمی و فرهنگی موفقیت دانش آموزان و زمینه ساز موفقیت آنان در عرصه های بزرگ جامعه اسلامی ایفا می کنند.
وی همچنین با اشاره به لزوم حضور پرشور آحاد مردم در عرصه انتخابات اضافه کرد: مردم با حضور پرشور در پای صندوق های رای، با انتخاب آگاهانه در تعیین سرنوشت کشور و جامعه خود سهم مهمی خواهند داشت.
وی قانون گذاری و نظارت را از جمله وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید با رعایت قانون مداری و اخلاق مداری در یک رقابت سالم ، برنامه های عملیاتی خود را برای خدمتگزاری به مردم اعلام ارائه دهند.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این آیین با اشاره به نقش سازنده معلمان در تربیت نسل نوجوان و جوان جامعه گفت: عشق، ایثار و فداکاری معلمان، برای پرورش نسل های آینده تمام نشدنی است.
جلیل اسلامی افزود: دلسوزی های معلمان برای تربیت اسلامی و فرهنگی دانش آموزان، زمینه ساز رشد و تعالی معنوی علمی و شکل گیری شخصیت اجتماعی آنان است.
وی با بیان اینکه تاریخ آموزش و پرورش سرشار از فداکاری معلمان است اضافه کرد: کلمه زیبای معلم برگرفته از زیبایی هایی است که معلمان خلق کرده اند.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */