عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه بررعایت اخلاق در عرصه انتخابات از جانب نامزدها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، آیت الله محمدتقی پورمحمدی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری مراغه با بیان اینکه نباید برخی مسائل در تلویزیون و مناظرات انتخاباتی مطرح شود گفت: نباید به خاطر کسب چند رای، اخلاق و دیانت را زیرپا گذاشته و دیگران را تخریب کرده یا به آن اتهام بزنیم.
وی ادامه داد: باید بر مبنای تقوا، دیانت، اخلاق مداری و حفظ ارزش ها در عرصه انتخابات حضور داشته باشیم و برای کسب رای دست به هر کاری نزنیم.
وی اضافه کرد: آقایان و مسئولان و روسای ادارات، نهادها و سازمان ها، امامان جمعه و مدیران؛ باید از خدا بترسیم و اخلاق و دیانت را در کارهای خود مد نظر داشته باشیم.
فرماندار مراغه نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی و طرح های در دست اجرا در این شهرستان گفت: هم اکنون سه قطعه دوم، سوم و چهارم آزادراه مراغه – هشترود توسط بخش خصوصی و قرارگاه خاتم الانبیا در حال اجراست.
ظفر محمدی با بیان اینکه هم اکنون عملیات اجرایی بیمارستان سینای مراغه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است افزود: برای تجهیز این مرکز درمانی ۳۰ میلیارد ریال تجهیزات خریداری شده و تا سه ماه آینده نیز آماده بهره برداری خواهد شد.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی ورزشگاه پنج هزار نفری این شهرستان نیز در نیمه اول سالجاری به اتمام خواهد رسید.
وی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده توسط نماینده معین و آقای فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مطالبات پیمانکار ورزشگاه این شهرستان به کمتر از ۱۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی گفت: رسیدگی و پیگیری مشکلات طرح های در حال اجرا در دانشگاه ها، بنیاد مسکن، واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز مسائل مربوط به حوزه میراث فرهنگی در سال جاری انجام شده و برخی از آنها نیز مرتفع شده است.
وی افزود: با رفع برخی مشکلات و رایزنی با شرکت های هواپیمایی، به زودی پروازهای فرودگاه سهند به مقصد تهران از این شهرستان راه اندازی مجدد خواهد شد.

سید فرید موسوی نیزدر جلسه شورای اداری مراغه افزود: با رایزنی های انجام شده در مجلس و نیز سازمان های مالیاتی و وزارت دارائی، هم اکنون بخش خشکبار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده محصولات خود معاف شده اند.
وی ادامه داد: رفع مشکل مالیاتی بخش خشکبار که در این شهرستان با توجه به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی، مشکلات موجود برای فعالان این بخش را مرتفع کرده است.
وی با اشاره به پیگیری طرح های در حال اجرا در مراغه با توجه به فقدان نماینده این حوزه انتخابیه اضافه کرد: راه اندازی و فعالیت مجدد بانک
صنعت و معدن در این شهرستان برای رفع مشکلات فعالان بخش تولید و صنعت این شهرستان با رایزنی های گسترده با وزارت صنعت، معدن و تجارت محقق شده است.
وی گفت: رفع مشکل عدم وجود مجوز لازم برای سرمایه گذاری و مشارکت بانک سپه با رایزنی های کارشناسی با کمیته اعتبارات بانک مرکزی در طرح آزادراه مراغه – هشترود از جمله اقدامات مهم برای تسریع در روند اجرایی این طرح بزرگ و حیاتی منطقه در ماه های اخیر بوده است.
وی افزود: پرداخت مطالبات پیمانکاران اجرایی بیمارستان سینا و ورزشگاه پنج هزار نفری از جمله پیگیری های مهم در راستای تسریع این طرح ها بوده
است.
وی ادامه داد: بیمارستان در حال احداث سینا نیز با حمایت های دولت تدبیر و امید با سرعت مناسب در حال اجرا بوده و تا ۶ ماه آینده به بهره برداری
خواهد رسید.
وی اضافه کرد: پیگیری مسئله و دغدغه دوستداران میراث فرهنگی در خصوص مشکل طرح ازادسازی گنبدهای دوقلوی تاریخی مراغه در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حال انجام بوده و رای کارشناسی شده در این زمینه به زودی از سوی این سازمان صادر خواهد شد.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */