لزوم حمایت و رفع موانع ارائه تسهیلات برای طرح های اشتغال زا در مراغه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، نقی مسکینی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال مراغه افزود: بررسی کارشناسی طرح های تولیدی و اشتغال زا با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی تسهیل می شود.
وی ادامه داد: رسیدگی به این طرح ها توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و صندوق کارآفرینی تسریع و تسهیل می شود.
وی با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: رویکرد اصلی تمامی سازمان ها و نهادها عمل به این منویات و تلاش در جهت رونق و توسعه بخش های تولیدی و افزایش اشتغال باشد.
وی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال این شهرستان از این پس، ضمانت نامه های بانکی برای ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی در این شهرستان در مناطق روستایی تسهیل خواهد شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه نیز در این نشست با اشاره به ارائه تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی در این شهرستان گفت: در سال ۹۵ ، حدود چهار میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال تسهیلات به ۹۱ طرح در این زمینه با معرفی به بانک های عامل پرداخت شده است.
ایوب خیراللهی افزود: با توجه به اجرای طرح تکاپو در کشور، روند ارائه تسهیلات برای طرح های پشتیبان اشتغال زا در این شهرستان نسبت به گذشته تسهیل و روند آن تسریع می شود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراغه نیز گفت: در سال گذشته یک هزار و ۱۰۳ فرصت شغلی در سامانه رصد ثبت شده است.
ناصر مظهریان افزود: در ۲ ماه اول سال جاری نیز فقط ۲۹ فرصت شغلی در این سامانه به ثبت رسیده لیکن توجه به امر اشتغال زایی و توجه به طرح های تولیدی و اشتغال زا باید در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */