معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: مشارکت خیران مدرسه ساز در عرصه تعلیم و تربیت زمینه ساز رشد و تعالی نسل های آینده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی روز چهارشنبه در آیین افتتاح هنرستان ۱۸ کلاسه شهرام فرجی بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در مراغه افزود: مشارکت خیران با فرهنگیان و معلمان در عرصه تعلیم و تربیت، کار حسنه ای است که دارای پیامدهای مثبت فرهنگی و اجتماعی برای جامعه است.
وی با بیان اینکه احساس مسئولیت خیران مدرسه ساز در توسعه مدارس و فضاهای آموزشی در این شهرستان قابل تحسین و تقدیر است ادامه داد: مدرسه سازی توسط خیران مدرسه ساز، فرصت مناسبی برای کمک به توسعه آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسل های آینده جامعه است.
وی با اشاره به نقش فرهنگیان و معلمان در تربیت نسل ها اضافه کرد: آموزش و پرورش به عنوان پل بین دولت و مردم، همواره نقش تعیین کننده و انکارناپذیری در پرورش استعدادها و شکل گیری شخصیت های بزرگ سیاسی، علمی و فرهنگی کشور داشته است.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این آیین گت: توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی از جمله هنرستان های فنی و حرفه ای از اولویت های مهم آموزش و پرورش در سال های اخیر است.
جلیل اسلامی افزود: ایجاد هنرستان های مختلف از جمله آموزشکده های فنی، کشاورزی و تربیت بدنی در این شهرستان و نیز وجود ۱۳ مدرسه شبانه روزی در نقاط مختلف به ویژه در مناطق محروم این شهرستان از ظرفیت های موجود در بخش آموزش و پرورش این شهرستان است.
وی با اشاره به نقش مشارکت های مردمی در توسعه بخش های آموزشی مراغه ادامه داد: خیران مدرسه ساز در سال های اخیرهمواره در توسعه این فضاهای آموزشی که از ضرورت های عرصه تعلیم و تربیت در این شهرستان بوده، گام های بزرگی برداشته اند.
مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست های مهربان کشور نیز در این آیین با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی این بنیاد گفت: حمایت از اقشار نیازمند، زنان سرپرست خانوار، تامین جهیزیه زوج های نیازمند، آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و نیز احداث مراکز آموزشی و درمانی از جمله اهداف این بنیاد خیریه است.
شهرام فرجی افزود: هم اکنون ۱۵ هزار نفر زیر پوشش خدمات حمایتی این بنیاد قرار داشته و ۱۲ شعبه در سراسر کشور به فعالیت های حمایتی از اقشار نیازمند می پردازند.
وی با اشاره به طرح های در دست اجرای این بنیاد در کشور ادامه داد: احداث اولین مرکز اوتیسم ایران در اصفهان، بیمارستان ۱۲۵ تختخوابی کرج و مدرسه ۶ کلاسه در شیراز از جمله طرح های در دست اجرای بنیاد نیکوکاری دست های مهربان است.
وی با اشاره به احداث هنرستان ۱۸ کلاسه مراغه توسط این بنیاد اضافه کرد: کار ساخت این هنرستان از سال ۹۴ در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در این شهرستان آغاز شده و هم اکنون آماده بهره برداری و بهر مندی هنرجویان این منطقه است.
هنرستان ۱۸ کلاسه شهرام فرجی مراغه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و زیربنای چهار هزار و ۲۰۰ متر مربع با حدود ۴۰ میلیارد ریال هزینه توسط بنیاد نیکوکاری دست های مهربان در مدت ۲ سال در محل سابق دبیرستان شهیدباهنر این شهرستان احداث شده است.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */