ساماندهی لجن کش های شهری مراغه برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی روز یکشنبه در نشست رفع مشکلات فاضلاب شهری مراغه افزود: باتوجه به تخلیه فاضلاب های جمع آوری شده شهری در برخی از نقاط شهری یا در مسیر رودخانه ها، تمهیدات لازم برای جلوگیری از این امر و آلودگی های زیست محیطی با همکاری دستگاه های خدمات رسان شهری انجام می شود.
وی ادامه داد: بر این اساس، ماشین های لجن کش شهری مراغه که اقدام به جمع آوری فاضلاب از نقاط فاقد شبکه فاضلاب می کنند، موظف به تشکیل اتحادیه صنفی برای این منظور می شوند.
وی اضافه کرد: دارندگان این خودروها باید برای ساماندهی و ارائه خدمات با مدارک لازم به واحد ستاد اجرایی شهرداری مراغه مراجعه کنند.
وی گفت: ساماندهی لجن کش های شهری در قالب کارگروهی با مشارکت شهرداری، محیط زیست، آب و فاضلاب شهری و صنعت، معدن و تجارت این شهرستان انجام می شود.
محمدی با اشاره به تعیین محل مناسب برای تخلیه فاضلاب های جمع آوری شده توسط لجن کش های شهری افزود: مکان یابی مناسب برای تخلیه این لجن ها، توسط کارشناسان شرکت آب و فاضلاب شهری صورت می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه نیز در این نشست گفت: هم اکنون ۸۷ درصد از جمعیت شهری این شهرستان از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری برخوردار بوده که این آمار در مقایسه با متوسط استانی که حدود ۵۵ درصد بوده، از شاخص های بالاتری برخوردار است.
صدیقی افزود: در این راستا، شرکت آب و فاضلاب برای گسترش شبکه آب و فاضلاب شهری تلاش های مناسبی در دست اجرا دارد.
وی با اشاره به کمبود ظرفیت تصفیه فاضلاب شهری در تصفیه خانه این شهرستان اضافه کرد: بر اساس تمهیدات انجام شده، ظرفیت تصفیه مدول دوم تصفیه خانه مراغه تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */