اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار بافت های فرسوده شهری از سوی دولت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، استادی روز دوشنبه در نشست کارگروه بازآفرینی پایدار شهری مراغه افزود: طرح های ویژه ستاد ملی بازآفرینی شهری با درنظر گرفتن اولویت ها در شهرهای مختلف کشور اجرا شده و اعتبارات لازم برای این منظور تخصیص می یابد.
وی ادامه داد: با توجه به وجود ۲ هزار و ۷۰۰ محله ناکارآمد شهری از جمله بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهری در شهرهای مختلف کشور، بهسازی و ساماندهی این مناطق به عنوان یکی از چالش های مهم مدیریت شهری است.
وی اضافه کرد: هم اکنون بر اساس گزارش های کارشناسی سکونت در روستاها و حاشیه کلان شهرها تا ۶ برابر و در مراکز استان تا چهار برابر در سال های اخیر افزایش یافته است.
ستادی گفت: از این رو باید برای ساماندهی این مناطق بر اساس طرح ها و برنامه ریزی های جامع حرکت شود تا شاهد ایجاد کانون های حاشیه نشینی و افزایش مناطق جرم خیر در این محلات نباشیم.
وی افزود: بر این اساس با تصویب سند ملی بازآفرینی شهری در سال ۹۳، با تشکیل ستادهای استانی و شهرستانی برای بهبود خدمات در مناطق حاشیه شهری تا سال ۱۴۰۰ تلاش می شود.
فرماندار مراغه نیز در این نشست گفت: با توجه به لزوم ساماندهی مناطق حاشیه شهری، تخصیص اعتبارات برای اجرای طرح ها در این مناطق ضروری است.
ظفر محمدی افزود: با اجرای طرح های ساماندهی و نوسازی در بافت شهری و نیز سکونتگاه های غیر رسمی، گام مهمی در توزیع متوازن امکانات در مناطق مختلف برداشته می شود.
وی اضافه کرد: با توجه به وجود بافت تاریخی در شهر مراغه به عنوان یکی از شهرهای دارای بافت میراث های فرهنگی و با توجه به وجود قوانین در حوزه میراث فرهنگی و نیز اوقافی بودن برخی اماکن، اعتبارات مناسبی برای بهسازی این بافت های فرسوده شهری نیاز است.
شهردار مراغه نیز در این نشست با اشاره به طرح های اجرا شده در زمینه بازسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی و بافت فرسوده گفت: تاکنون ۵٫۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات سکونتگاه های غیر رسمی در قالب طرح آسفالت محلات پهرآباد بالا و گلشن زهرا تخصیص یافته و هزینه شده است.
محمدرضا احمدی افزود: همچنین برای اجرای طرح های ساماندهی معابر در مناطق حاشیه شهری مراغه ۲۳ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: برای احرای طرح های توانمندسازی در محلات هدف نیز که با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان انجام خواهد شد، ۱۷۹ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و مورد نیاز است.
وی اضافه کرد: در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری نیز طرح های جامعی با ۵۹۵ میلیارد ریال پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */