دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی : پیشگیری و مقابله با اعتیاد نیازمند اهتمام مسئولان و خانواده هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، محمدعلی نصرتی دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی روز یکشنبه در نشست ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان مراغه افزود: با توجه به اینکه بیش از ۵۶ درصد طلاق ها و سایر آسیب های اجتماعی از اعتیاد به مواد مخدر ناشی می شود لذا توجه به شناخت ریشه های آن و نیز مقابله فراگیر با این معضل خانمان سوز ضروری است.
وی ادامه داد: با وجود موفقیت در عرصه مقابله با مواد مخدر، شاهد کاهش سن ابتلا و گرایش جوانان به این پدیده شوم در جامعه هستیم و از این رو خانواده ها رسالت سنگینی در پیشگیری و مقابله با اعتیاد دارند.
نصرتی اضافه کرد: استفاده در قالب مکمل های ورزشی، داروهای غیرمجاز لاغری و نیز بالابردن هوشیاری در شب امتحان و کنکور، همه بهانه هایی هستند که متاسفانه برای جلب جوانان به استفاده از مواد مخدر صنعتی بکار گرفته می شود.
وی گفت: هدف دشمن تضعیف خانواده و حذف ارزش ها و باورهای اعتقادی جامعه اسلامی و ضربه زدن به نهاد خانواده ها از طریق ایجاد گرایش به اعتیاد در بین جوانان و نوجوانان است.
معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه  نیز در این نشست گفت: توجه به برنامه های فرهنگی و آموزشی با همکاری آموزش و پرورش، دادستانی و روحانیون در مناطق حاشیه شهری در کاهش گرایش جوانان و نوجوانان به مصرف مواد مخدر و اعتیاد موثر است.
ظفر محمدی افزود: آگاه سازی نسل جوان و نیز غنی سازی اوقات فراغ آنان با استفاده از برنامه های فرهنگی و نیز رویدادها و مسابقات ورزشی می تواند گرایش به اعتیاد در سطح شهرها و روستاها را کاهش دهد.
وی ادامه داد: والدین نیز باید در راستای هدایت و آگاه سازی جوانان و فرزندان خود برای عدم گرایش به مواد مخدر اهتمام بیشتری داشته باشند.
دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این نشست گفت: برگزاری کلاس های ویژه آگاه سازی با محوریت خانواده ها و نیز حمایت از بخش ورزش برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی گام مهمی در مسیر کاهش میزان اعتیاد در بین نسل های آینده است.
علی دلداری افزود: توجه به اشتغال و وضعیت معیشتی در برخی از مناطق پرخطر حاشیه شهری و روستایی، می تواند در کاهش گرایش به مواد مخدر و مقابله اصولی و زیربنایی با سوداگران مرگ نقش انکارناپذیری داشته باشد.
فرمانده انتظامی مراغه نیز گفت: پلیس در راستای اجرای ماموریت های فرهنگی خود در زمینه پیشگیری از اعتیاد تلاش کرده و در برابر سوداگران مواد مخدر به شدت و با قاطعیت برخورد می کند.
سرهنگ رضا اصلانی فر افزود: اجرای طرح های آگاهسازی، مقابله با مواد مخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در این شهرستان امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */