بهره برداری از چند طرح خدماتی و تولیدی در مراغه با حضور استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، دکتر اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح پروژه های عمرانی و خدماتی شهرستان مراغه به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: مدیریت استان در دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به شهرستان مراغه دارد، اما دوست داریم که این نگاه ویژه بیشتر از آن که در بحث اعتبارات و امکانات باشد در بحث اختیارات باشد و بر این اساس تمام اختیارات استانداری به فرمانداری این شهرستان تفویض می شود.

وی با تأکید بر اینکه همه دستگاه های شهرستان باید در حمایت از تولید و اشتغال اقدام کنند، افزود: همه باید تلاش کنیم تا مراغه به نگین شهرهای استان تبدیل شود و تحقق این امر وظیفه همه مسئولان و مردم این شهرستان است.

جبارزاده با اشاره به حضور حداکثری مردم مراغه در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از مردم این شهرستان به علت حضور پرشور در این انتخابات و رای بالا به دولت دکتر روحانی قدردانی کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از نمایندگان مجلس به خاطر رأی ارزشمند به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، گفت: امید است دولت دوازدهم در امور داخلی و خارجی خدمات خود را تقدیم مردم کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مراغه نشانی از تاریخ، فرهنگ، خدمت به مردم و تلاش و فعالیت است، اظهار کرد: در سایه تلاش دستگاه های نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و قضایی امنیت کامل در این منطقه برقرار است.

جبارزاده ادامه داد: با توجه به همت و عزم دولت تدبیر و امید و سپردن امور مردم به خود آنان از طریق شوراهای اسلامی شهرها و روستاها، اعضای شوراها باید با وحدت، همدلی و همکاری در کنار سایر مدیران موجبات هم افزایی خدمت بیشتر به مردم و جلب رضایت شهروندان را فراهم کنند.

وی گفت: در چهار سال دوم دولت تدبیر و امید شاهد اتفاقات بیشتری در جهت عمران، آبادانی، تولید و صنعت در شهرستان مراغه خواهیم شد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخ و گذشته مراغه یادآوری کرد: آثاری که در این شهرستان وجود دارد تک تک آن ها توسط مردم این شهر ایجاد شده بنابراین نباید منتظر باشند تا از مرکز کشور و جاهای دیگر برای آبادی آذربایجان و مراغه اقدام شود زیرا غیرت مردم مراغه باعث عظمت این شهر شده است.

وی گفت: در حال حاضر دولت در سه موضوع امنیت، سلامت و آموزش وظیفه حاکمیتی دارد و بقیه امور را باید بخش غیردولتی و خصوصی برعهده بگیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توجه ویژه در واگذاری های امور به بخش خصوصی اظهار کرد: در سال های قبل کارخانجات متعددی به افراد نااهل واگذار شده به طوری که کارخانه های سود ده دچار مشکل شدند.

جبارزاده در خصوص آزادراه مراغه – هشترود نیز گفت: این پروژه از سال های بسیار قبل آغاز شده بود که تعطیل شد و در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفت و اکنون از ۵ قطعه آن ۴ قطعه توسط پیمانکار در حال انجام و قطعه پنجم در حال واگذاری به پیمانکار است.

وی گفت: این پروژه جزو اولویت های عمرانی استان بوده و بارها خودم به شخصه پیگیر این پروژه در تهران بودم و جزو اهداف وزیر راه و شهرسازی نیز هست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به استادیوم ورزشی مراغه یادآوری کرد: این پروژه را از طریق وزارت ورزش و جوانان پیگیر هستیم و تعهدات استانی آن انجام شده و بخش ملی آن باقی مانده که پیگیری می شود.

جبارزاده در خصوص بیمارستان مراغه نیز گفت: این بیمارستان در دولت یازدهم ۶۰ درصد افزایش تخت یافت و تلاش می شود این شهرستان را به قطب درمان جنوب استان تبدیل کنیم تا بیمارانی که از جنوب استان و استان های همجوار به تبریز می آیند در این شهر بستری و درمان شوند.

وی با گلایه از وضعیت فرودگاه سهند اظهار کرد: مردم منطقه استقبال چندانی از پروازهای این فرودگاه نکردند و موجب شد شرکت های خصوصی رغبتی برای ارایه خدمات در این فرودگاه نداشته باشند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: با توجه به سیاست دولت در خرید هواپیماهای کوچک بعد از برجام تلاش می شود از این نوع هواپیماها برای فرودگاه سهند خریداری شود.

جبارزاده در مورد رصدخانه مراغه نیز گفت: جلسات متعددی در تهران در این خصوص برگزار شد و پیگیر آن هستیم تا این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری استان تبدیل شود.

ظفر محمدی  معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه ، روز پنجشنبه در آیین افتتاح پایانه مسافربری مراغه و بهره برداری از میدان دانشجو مراغه افزود: باتوجه به انتخاب مراغه به عنوان مکمل گردشگری تبریز ۲۰۱۸، رویکردهای اجرایی در راستای توسعه زیرساخت ها در این شهرستان با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پیشینه تاریخی و ظرفیت های موجود در بخش گردشگری و آثار تاریخی در این شهرستان به عنوان یکی از ۱۰ شهر تاریخی کشورمان می تواند مکمل مناسبی در کنار پایتخت گردشگری جهان اسلام در تبریز ۲۰۱۸ باشد.
وی با اشاره به عملکرد چهارساله دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در این شهرستان گفت: آغاز عملیات اجرایی طرح ملی آزادراه مراغه هشترود در دولت یازدهم که چهار قطعه از پنج قطعه آن در حال اجرا است، بخشی از همت دولت تدبیر و امید برای ایجاد زمینه برای توسعه در این منطقه است.
وی با بیان اینکه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مراغه با ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است افزود: روند اجرایی این طرح، پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید با شتاب بیشتری ادامه یافت و تا سه ماه آینده شاهد بهره برداری از این مرکز درمانی و آموزشی خواهیم بود.
وی ادامه داد: ورزشگاه پنج هزار نفری این شهرستان نیز که پس از گذشت ۲۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آن فقط دارای ۵۰ درصد پیشرفیت فیزیکی بود، هم اکنون با حمایت دولت تدبیر و امید با ۹۰ درصد پیشرفیت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار دارد.
وی با اشاره به طرح های اجرا شده در بخش گازرسانی به مناطق مختلف این شهرستان در چهارسال گذشته اضافه کرد: ایجاد ۲ ایستگاه تقویتی گاز با ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله اقدامات انجام شده است که با اجرای آن بخش مهمی از مشکلات گاز در این شهرستان مرتفع می شود.
فرماندار مراغه با بیان اینکه در این مدت ۴۱ طرح در بخش سلامت در شهرستان اجرا شده گفت: ۱۳ طرح درمانی و ۲۸ طرح بهداشتی در مناطق مختلف این شهرستان توسط دولت تدبیر و امید اجرا شده است.
محمدی افزود: اجرای آسفالت راه ۲۱ روستا، احداث ۹ راه روستایی، روکش آسفالت چهار روستا و نیز آسفالت ریزی ۳۰ کیلومتر از جاده مراغه هشترود از اقدامات انجام شده در چهار سال گذشته در بخش راه در شهرستان است.
وی ادامه داد: اجرای طرح هادی در ۴۲ روستا، مطالعه ۳۶ طرح، بهسازی ۲ هزار و ۸۳ واحد مسکن روستایی، احداث ۵۱۳ واحد تجاری، مسکونی و خدماتی در مناطق شهری و نیز اجرای ۳۰ طرح مشارکت در روستاها بخشی از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مدت است.
وی با اشاره به طرح های اجرا شده در بخش عمران شهری در چهارسال گذشته اضافه کرد: ۹۵ طرح عمران شهری توسط شهرداری انجام شده است.
وی گفت: اصلاح ۵۱ کیلومتر از شبکه آب و ۵۳ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهری و نیز آبرسانی به ۱۰۹ روستا از خدمات انجام شده در دولت تدبیر و امید است.
وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی موجود این شهرستان افزود: در طول چهارسال گذشته، ۳۰ نوع کالای صنعتی و کشاورزی به ارزش ۱۰۵ میلیون دلار از این شهرستان به ۲۵ کشور جهان صادر شده است.
شهردار مراغه نیز در این آیین با اشاره به نقش پایانه ها در توسعه اقتصادی گفت: با توجه به مناسب نبودن وضعیت پایانه های قدیمی این شهرستان، ترمینال جدید مسافربری با هدف سهولت در تردد، کاهش ترافیک درون شهری، رونق گردشگری، تجمیع شرکت های تعاونی و نیز اشتغال زایی احداث شده است.
محمدرضا احمدی افزود: این پایانه مدرن مسافربری در زمینی به مساحت ۳۸ هزار متر مربع در ۲ طبقه با چهار هزار متر مربع زیربنا با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال احداث شده و شامل بخش های مختلف از جمله شرکت های تعاونی، بخش های خدماتی، اداری، رفاهی و حمل و نقلی است.
وی ادامه داد: در این پایانه مسافری، هفت غرفه ایجاد شده که از این تعداد پنج غرفه در اختیار شرکت های تعاونی و ۲ غرفه نیز در اختیار شرکت های تعاونی متقاضی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت پارکینگ این پایانه در فاز اول ۵۰ دستگاه با بارگیری همزمان ۱۰ دستگاه اتوبوس بوده که در فازهای بعدی ظرفیت آن افزایش خواهد یافت.
شهردار مراغه با اشاره به احداث میدان دانشجو، ایجاد منبع دومنظوره آب و خیابان ۵۵ متری گلشهر گفت: این طرح ها عمرانی در مجموع با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است.
احمدی افزود: برای این منظور، ۲۵ هزار مترمربع آسفالت ریزی و ۲ هزار متر مربع فضای سبز اجرا و منبع یک هزار و ۵۰۰ متر مکعبی آب خام در آن نیز ایجاد شده است.
وی ادامه داد: با احداث این منبع آب ۲ منظوره، آب مورد نیاز فضای سبز شهرک های ولیعصر (عج)، گلشهر، سهند و زیباشهر مراغه تامین می شود.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از خیابان ۵۵ متری گلشهر و ۳۵ متر الغدیر در این طرح، تردد در مسیر شهرک های گلشهر و ولیعصر (عج) تسهیل می شود.

آیین افتتاح پایانه مسافربری مراغه

افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵شماره ۴ مستقر در پایانه مسافربری

مراسم افتتاح کارخانه کارا چسب کولاک مراغه

بهره برداری از میدان دانشجو مراغه

0

قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */