معاون استانداروفرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: مشارکت های مردمی در افزایش کمی و کیفی آموزشی و پرورشی مدارس موثر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مراغه گفت: از نزدیک به ۴۰۰ مدرسه این شهرستان بالا ۴۰ مدرسه به خاطر عمر بالا نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود :افزایش تراکم دانش آموزی و و کمبود فضای آموزشی استاندار در این شهرستان ، مشارکت مردمی و کمک خیرین مدرسه ساز را می طلبد.

فرماندار مراغه در ادامه به اولویت های کاری در آموزش و پرورش و همکاری سایر نهاد ها با این مجموعه اشاره کرد و افزود : افزایش کیفیت آموزشی ، توجه به بهداست مدارس ، سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و همچنین توجه  به اقامه نماز جماعت در مدارس  بایستی از اولویت های کاری باشد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه با اشاره به وجود برخی کمبودها و محدودیت برای تامین هزینه های جاری مدارس این شهرستان گفت: اجرای طرح تغییر کاربری فضاهای مازاد در برخی از مدارس این شهرستان برای تامین بخشی از هزینه های مراکز آموزشی انجام می شود.

جلیل اسلامی افزود: با موافقت وزارت آموزش و پرورش و بر اساس قانون برنامه و بودجه سال ۹۶، مجوز تغییر کاربری  فضاهای مازاد برخی مدارس از آموزشی به تجاری و خدماتی داده شده و بر همین اساس، هم اکنون ۲۰ باب از مدارس این شهرستان، قابلیت تبدیل به واحدهای تجاری و خدماتی را دارند.

وی با اشاره به لزوم مشارکت و همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهری گفت: با تعامل و همراهی این نهادها، برخی از مشکلات مدارس از جمله آسفالت ریزی و محوطه سازی آنها نیز مرتفع خواهد شد.

اسلامی همچنین با اشاره به حمایت از دانش آموزان نیازمند تحصیل در مناطق محروم روستایی و دور افتاده این شهرستان افزود: هم اکنون ۵۵ دانش آموز مقطع متوسطه در ۱۵ روستای این شهرستان از بسته حمایت تحصیلی برخوردار هستند.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */