معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : آگاه سازی در برابر تهدیدات، راهبردی اساسی در پیشگیری از بروز آسیب هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، ظفر محمدی در نشست کمیته پدافند غیرعامل مراغه افزود: با توجه به وجود تهدیدهای نرم از سوی بدخواهان نظام اسلامی برای ضربه زدن به زیرساخت های خدماتی و انسانی، آگاه سازی و فرهنگ سازی برای پیشگیری از وارد آمدن خسارات و‌آسیب ها ضروری و حیاتی است.
وی ادامه داد: با وجود پیشرفت های بزرگ در عرصه های مختلف علمی و تکنولوژیکی، خطرات و آسیب های ناشی از تهدیدهای نرم بیشتر از مخاطرات سخت در عصر حاضر بوده و از این رو آمادگی برای مقابله با آنها مورد توجه تمامی مسئولان قرار گیرد.
وی گفت: هوشیاری در برابر خطرات و آسیب ها در قالب اصول پدافندغیر عامل همواره مورد تاکید رهبر انقلاب و مسئولان نظام اسلامی بوده و موجب تقویت و تداوم اقتدار میهن اسلامی است.
وی افزود: توطئه نظام سلطه در منطقه از جمله استقلال کردستان، همانند ایجاد داعش و گروه های تکفیری تهدیدی برای کشورهای منطقه بوده که با هوشیاری و راهبردهای نظام و رهبری خنثی شد.
فرمانده سپاه ناحیه مراغه نیز در این نشست گفت: ایجاد آمادگی های لازم برای پیشگیری و مقابله با هرگونه تهدید و حوادث در جامعه در زمان صلح امری است که در قالب اصول پدافند غیرعامل بر آن تاکید شده است.
سرهنگ پاسدار رضا سامی افزود: اجرای تمهیدات لازم برای کاهش آسیب های ناشی از بروز حوادث و مخاطرات در کشورمان و شهرها باید مورد توجه مسئولان دستگاه های مختلف قرار گیرد.
وی با اشاره به عدم وجود استحکام لازم ساختمان و بناهای احداث شده در مناطق شهری ادامه داد: کاهش مقاومت این ساختمان ها در برابر هرگونه خطر و حوادث، عاملی خطرآفرین و آسیب زا برای شهروندان است.
وی اضافه کرد: برگزاری آموزش های آگاه سازی در بین مردم به ویژه بسیجیان از راهبردهای کارگروه مشارکت های مردمی کمیته پدافند غیرعامل این شهرستان بوده که در راستای افزایش آمادگی های آحاد مردم و کاهش مخاطرات احتمالی انجام می شود.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */