تاکید معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه برحمایت از پژوهشسرا و طرح های پژوهشی دانش آموزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه، ظفر محمدی روز شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مراغه افزود: وجود پژوهشسرای دانش آموزی در این شهرستان نقطه قوتی برای توسعه علمی و تقویت بنیه پژوهشی دانش آموزان مدارس این شهرستان بوده و حمایت از آن ضروری است.
وی ادامه داد: باتوجه به وجود استعدادهای موجود در مدارس این شهرستان، تقویت بخش پژوهشی و حمایت از فعالیت های علمی پژوهشسراها توسط مسئولان آموزش و پرورش و با مشارکت فعال خیران ممکن خواهد شد.
وی اضافه کرد: شناسایی دانش آموزان مستعد مدارس در پژوهشسرای دانش آموزی و بهره گیری از استعدادهای آنان در جهت افتخار آفرینی و کسب موفقیت های علمی و پژوهشی موثر خواهد بود.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: پژوهشسرای دانش آموزی این شهرستان نقش مهمی در توسعه علمی و پژوهشی دانش آموزان در سال های اخیر داشته است.
جلیل اسلامی افزود: این پژوهشسرا امسال در جمع ۱۰ پژوهشسرای برتر کشوری قرار گرفته و توانسته موفقیت های بزرگی در بخش های علمی و پژوهشی کسب کند.
وی ادامه داد: کسب رتبه دوم کشوری در جشنواره خوارزمی توسط یکی از دانش آموزان فعال این پژوهشسرا، بخشی از موفقیت های کسب شده توسط این مرکز علمی و آموزشی این شهرستان است.
وی اضافه کرد: در سال جاری نیز در راستای توسعه پژوهشسرای دانش آموزی مراغه ، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال توسط خیران این شهرستان برای ایجاد آزمایشگاه نانو این مرکز هزینه شده است.
مدیر پژوهشسرای دانش آموزی مراغه نیز با اشاره به حضور فعال دانش آموزان این مرکز در المپیادهای علمی و پژوهشی گفت: هم اکنون ۳۷۷ دانش آموز شامل ۲۳۸ دانش آموز دختر و ۱۳۹ دانش آموز پسر عضو این مرکز بوده و در فعالیت های علمی آن شرکت می کنند.
حاتمی افزود: با توجه به توسعه پژوهشسرای دانش آموزی و ایجاد آزمایشگاه نانو، حمایت از فعالیت های علمی و پژوهشی آن ضروری است.
وی اضافه کرد: اختصاص درصدی از درآمدهای شهرداری ها برای توسعه و تجهیز پژوهشسراهای دانش آموزی ضروری بوده و در این راستا باید اقدامات موثری انجام شود.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */