معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی : آمار بیکاران شهرستان ۱۸ درصد و بالاتر از میانگین استانی حدود ۱۱ درصد است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، یونس طاهری روز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال  وسرمایه گذاری شهرستان مراغه افزود: ریشه کن کردن بیکاری و ایجاد اشتغال نیازمند رونق واحدهای تولیدی در قالب مشاغل صعنتی و خانگی و نیز روستایی است.
وی اضافه کرد: با توجه به سند تدبیر و توسعه و اشتغال این شهرستان، پتانسیل های مناسبی برای ایجاد زمینه های اشتغال، کارآفرینی و سرمایه گذاری از جمه در بخش کشاورزی، گردشگری و صنایع تبدیلی وجود دارد.
طاهری با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب بسته فراگیر اشتغال برای آذربایجان شرقی در سال جاری تخصیص یافته است، گفت: از این میزان اعتبار، ۳۳ میلیارد ریال برای ایجاد اتشغال در بخش مشاغل خانگی مراغه تخصیص یافته است.
وی افزود: نرخ بیکاری، جمعیت روستایی و میزان ایجاد اشتغال از شاخص های اساسی در ارزشیابی و تعیین اعتبارات لازم برای ارائه تسهیلات در قالب مشاغل خانگی و نیز بخش روستایی شهرستان هاست.
معاون استانداروفرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم ایجاد زمینه های لازم برای ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان گفت: باتوجه به حمایت دولت از ایجاد مشاغل خانگی و نیز توسعه کارآفرینی در مناطق شهری و روستایی، سال آینده شاهد کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان خواهیم بود.
ظفر محمدی افزود: ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری از مسائل واجب و ضروری بوده و باید مورد اهتمام تمامی دستگاه های خدمات رسان و اجرایی این شهرستان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: کمک به توسعه واحدهای تولیدی و اشتغال زا در مناطق مختلف شهری و نیز روستایی باید با همراهی مدیران ستگاه ها و تعامل لازم بانک های عامل باشد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراغه نیز در این نشست با اشاره به تخصیص ۳۳ میلیارد ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات در قالب ایجاد مشاغل خانگی در این شهرستان گفت: تاکنون ۳۲٫۷ میلیارد ریال طرح ایجاد مشاغل خانگی در این شهرستان به ثبت رسیده است.
ناصر مظهریان افزود: از ابتدای سال تاکنون نیز ۴۷۵ نفرمتقاضی اشتغال در سامانه رصد توسط ۹ دستگاه اجرایی این شهرستان به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی در این شهرستان ادامه داد: این طرح در ۱۳ واحد صنعتی و تولیدی اجرا می شود.
وی اضافه کرد: از مجموع ۲۶۳ نفر سهم این شهرستان در طرح کارورزی، تاکنون فقط ۲۸ نفر در واحدهای صنعتی مشغول به فعالیت شده و امید است این آمار با حمایت و مشارکت واحدهای تولیدی افزایش یابد.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */