با حضور معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه درسومین روز از دهه فجر، ازسه طرح عمرانی وخدماتی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، روز شنبه در سومین روز از دهه مبارک فجر ، اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری محله شقایق به طول یک هزار و ۸۰۰ متر، با احداث ۳۵ حلقه منهول و اعتبار ۹ میلیارد ریالی در مدت ۱۲ ماه، اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب فاز دوم شهرک سهند به طول سه هزار و ۲۰۰ متر، با احداث ۶۰ حلقه منهول و اعتبار ۱۴ میلیارد ریال و اجرای شبکه جمع اوری فاضلاب مرکز توانبخشی لقمان به طول ۷۰۰ متر، با ساخت ۱۵ حلقه منهول و اعتبار ۲٫۷ میلیارد ریال سه طرح بهره برداری شده در حوزه آب و فاضلاب این شهرستان بودند.
حدود ۶۸ هزار مشترک آب و ۶۱ هزار مشترک فاضلاب در مراغه وجود دارد و خدمات شرکت آب و فاضلاب مراغه با حدود ۵۰۰ کیلومتر خط انتقال آب و حدود ۳۶۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب به مشترکان ارائه می شود.

همزمان با سومین روز از ایام الله دهه فجر، یک باب مسکن روستایی در روستای قره برق به صورت نمادین به عنوان یکی از ۸۱۷ واحد مسکن ساخته شده در مناطق روستایی این شهرستان از دهه فجر سال گذشته تاکنون افتتاح شد.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مراغه در آیین افتتاح این طرح گفت: برای ساخت این تعداد واحد مسکونی روستایی در طول یکسال اخیر، ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مقتومی افزود: همچنین در این مدت، ۹۰۰ متقاضی احداث واحد مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات ویژه ساخت به بانک های عامل معرفی شده که ۸۰۰ واحد موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون نیز، ۵۷ میلیارد ریال برای آسفالت معابر و طرح های هادی در روستاهای این شهرستان تامین اعتبار شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در ۱۲ روستا با استفاده از قیر یارانه ای و ۶ روستای دیگر ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع آسفالت ریزی انجام خواهد شد.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */