معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : دستگاه ها از طرح های اشتغالزایی و کارآفرینان حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال مراغه افزود: دولت تسهیلات ویژه ای در راستای اشتغال فراگیر پرداخت می کند و همه دستگاه ها باید از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال استفاده کنند.
وی اضافه کرد: بانک های عامل نیز برای تسهیل در روند ارائه تسهیلات لازم برای اشتغال زایی، در کمترین زمان ممکن به پرونده های درخواست تسهیلات رسیدگی و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.
شکری گفت: ایجاد و ارائه راهکارهای لازم و عملی برای پرکردن خلاهای موجود در زمینه اشتغال نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه ها و نهادهاست.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراغه نیز با اشاره به معرفی ۳۸ میلیارد ریالی تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته گفت: این میزان تسهیلات برای ۴۹۲ طرح اشتغال زایی شامل ۴۴۱ طرح مستقل و ۵۱ طرح دارای پشتیبان بوده و ۱۲ میلیارد ریال آن برای ۲۹ طرح از طریق بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.
ناصر مظهریان افزود: در بخش تسهیلات روستایی نیز از مجموع ۲۰۳ میلیارد ریال تسهیلات مصوب در سال ۹۶ تاکنون ۱۱٫۷ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در زمینه اشتغال فراگیر با توجه به شناور بودن تسهیلات اعطایی، تاکنون ۸۱۳ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۰۴ طرح مصوب شده است.
وی اضافه کرد: فعالیت ۸۱ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در قالب اجرای طرح کارورزی در واحدهای تولیدی و صنعتی نیز از جمله راهکارهای اشتغال زایی در این شهرستان بوده است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مراغه نیز در این نشست گفت: در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی ۱۰۰ درصد تسهیلات محقق شده است.
ایوب خیراللهی افزود: در زمینه تسهیلات روستایی نیز با توجه به محدودیت های تسهیلات مصوب، این وام ها جوابگوی برخی طرح های تولیدی در این شهرستان نیست.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */