نخستین جلسه کمیته غارشناسی به ریاست شکری معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز دوشنبه در نخستین جلسه کمیته غارشناسی شهرستان بر فعال تر شدن کمیته غارشناسی شهرستان تاکید کرد و افزود: سازمان میراث فرهنگی و محیط زیست متولی و مسئول تشکیل و نظارت بر کارگروه غارشناسی هستند و دبیری این کارگروه برعهده محیط زیست بوده و انجام کاوش های کارشناسی از جمله مهمترین اولویت های این کارگروه است.
وی اضافه کرد: تیم استانی نیز باید با برنامه ریزی های لازم، کار شناسایی دو غار آغجه کهل (آغجا کؤهول) و اکیز (اکیس) قره ناز را انجام دهد.
شکری همچنین به معادن موجود در اطراف غارها نیز اشاره کرد و افزود: اقدامات لازم در خصوص ساماندهی معادن موجود در اطراف غارها با توجه به نوع بهره برداری آنها با نظارت اداره صنعت و معدن و تجارت انجام گیرد.
رئیس محیط زیست مراغه نیز در این جلسه گفت: بیش از ۱۰ غار طبیعی در مراغه شناسایی شده که غار هامپوئیل (کبوتر) توسط میراث فرهنگی به عنوان نخستین غار مراغه ثبت ملی شده است.
غلامرضا زارع افزود: غارها به عنوان یکی از ظرفیت های طبیعی مراغه هستند که به عنوان ذخیره گاه های آب از اهمیت ویژه ای برخوردارند که باید نسبت به حفاظت آن ها اقدامات لازم انجام شود.
وی به اعضای کمیته غارشناسی شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: فرمانداری ، محیط زیست ، منابع طبیعی ، میراث فرهنگی ، هلال احمر، امور آب منطقه ای، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان و گروه های زمین شناسی دانشگاه ها اعضای کمیته غارشناسی شهرستان را تشکیل می دهند.
وی افزود: هدف از تشکیل این کارگروه شناسایی و شناسنامه کردن غارها و نیز تعیین رده بندی آنها است.
درپایان ، فرماندار با پرسنل دیدار وازساختمان نیمه تمام اداره محیط زیست بازدید نمودند .

 

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */