معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : دستگاه ها ظرف یک هفته طرح های اشتغال زایی خود را ارائه کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ؛ حمید شکری عصر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان مراغه افزود: طرح اشتغال زا ارائه شده در بخش های مختلف توسط دستگاه های اجرایی و خدمات رسان مناسب نبوده و بیشتر آنها غیرکارشناسی است.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت رکود در تولید و اشتغال در این شهرستان و نیاز به اجرای طرح و لزوم ارایه تسهیلات ارزان قیمت، خروجی این نشست نسبت به دور قبلی آن تفاوتی چندانی نداشته است.
وی اضافه کرد: متاسفانه دستگاه های این شهرستان به ویژه در بخش توسعه روستایی طرح های مناسبی ارائه نداده و این شهرستان در این حوزه اشتغال زا موفق نبوده است.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال مراغه در این نشست گفت: در بخش مشاغل خانگی از ۴۸۶ طرح ارائه شده با ۴۸ میلیارد ریال اعتبار فقط برای ۵۷ طرح ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک ها پرداخت شده است.
ناصر مظهریان افزود: در بخش اعتبارات فراگیر نیز از ۲۲۳ طرح با یک هزار و ۱۵۸ میلیارد ریال، ۱۵۱ طرح با ۴۵۳ میلیارد ریال در کارگروه استانی مصوب و فقط برای ۸ طرح ۵٫۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در بخش تسهیلات روستایی نیز تاکنون از ۱۰۷ طرح با ۲۰۳ میلیارد ریال ، ۱۹ طرح ۴۴٫۸ میلیارد ریال مصوب شده است.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح کارورزی، از مجموع سهم ۲۶۳ نفری مراغه تاکنون ۹۴ فارغ التحصیل به عنوان کارورز به ۹ واحد تولیدی این شهرستان معرفی شده اند.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */