مراسم کلنگ زنی ساخت دو مدرسه در روستاهای بخش سراجو مراغه توسط بنیاد برکت

به گزارش روایط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، سید مصطفی سیدهاشمی عصر پنجشنبه در آیین کلنگ زنی ساخت دو مدرسه در روستاهای مراغه توسط بنیاد برکت افزود: این ستاد براساس رهنمودهای رهبری در کنار محرومیت زدایی در زمینه اشتغال و طرح های تولیدی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی نیز گام های موثری برداشته است.
وی ادامه داد: ایجاد و اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زا در شهرهای جنوبی و محروم از جمله بندر جاسک، شادگان، احداث نیروگاه در آبادان، دزفول و خرمشهر بخشی از این تلاش هاست.
وی اضافه کرد: احداث و کمک به تکمیل بیمارستان و مراکز درمانی، ساخت بیش از یک هزار مدرسه و یک هزار مسجد در مناطق روستایی از اقدامات این ستاد در محرومیت زدایی است.
وی گفت: کمک و حمایت از زنان نابارور، کاشت حلزون شنوایی برای کودکان ناشنوا، کودکان بی سرپرست و پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان نیازمند روستایی از دیگر فعالیت های اجتماعی این ستاد در کشور است.
وی با اشاره به احداث ۲ باب مدرسه در روستاهای کرمجوان و آلماچوان توسط بنیاد برکت افزود: این مدارس به عنوان هدیه رهبری در راستای توسعه فضاهای آموزشی در مناطق روستایی احداث می شود.
وی اضافه کرد: پیش از این نیز یک هزار و ۳۵۴ مدرسه در مناطق روستایی و محروم کشور توسط بنیاد برکت ساخته شده است.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر نیز گفت: توسعه فضاها و زیرساخت های آموزشی زمینه ساز رشد و بالندگی جامعه است.
علی جلیلی افزود: کمبودهای زیرساخت های نظام آموزشی باید احصا و مرتفع شود زیرا که با رفع این مشکلات زمینه مساعد برای رشد علمی، فرهنگی و اجتماعی نسل آینده فراهم می شود.

کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه روستای کرمجوان 

کلنگ زنی مدرسه شش کلاسه روستای آلماچوان

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */