نشست صمیمی شکری معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه با خبرنگاران خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری در نشست صمیمانه با خبرنگاران خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی، با تاکید بر ضرورت معرفی پتانسیل‌های این شهرستان از طریق رسانه‌ها و مطبوعات، اظهارداشت: استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی شهرستان‌ها در کشور ضروری بوده و در این زمینه اقدامات خوبی در شهرستان مراغه در حال انجام است.

وی گفت: به جهت خروج از وابستگی‌های نفتی و اقتصاد مقاومتی در کشور طرح‌های مختلفی با حضور بخش خصوصی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و توسعه منابع اقتصادی در کشور انجام می‌شود و در شهرستان مراغه نیز با ایجاد زیر ساخت‌های لازم به دنبال جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف صنعتی و گردشگری هستیم.

فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بخش صنعت این شهرستان، گفت: برای توسعه شهرک صنعتی و حمایت ازواحد های تولیدی در این شهرستان جلسه‌های مختلفی با رویکرد برسی موانع تولید در فرمانداری با حضور مدیران واحدهای تولیدی و مسئولان مربوطه انجام شده است و تلاش می‌شود کلیه مشکلات موجود بر سر راه واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان با همکاری دستگاه‌های اجرائی برطرف شود.

شکری، اظهارکرد: رسانه‌ها می‌توانند با انتشار گزارش‌هایی در خصوص پتانسیل‌های موجود در بخش‌های مختلف مسئولان را در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در این شهرستان یاری کنند.

وی تصریح کرد: شهرستان مراغه با داشتین بیشترین آثار تاریخی در استان دومین شهر گردشگری آذربایجان شرقی و در کشور نیز جزء ۱۰ شهر تاریخی و فرهنگی است.

فرماندار مراغه در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در حوزه گردشگری شهرستان، گفت: مراغه با دارا بودن آثار تاریخی متعددی می‌تواند به عنوان یک مکمل گردشگری در تبریز ۲۰۱۸ عمل کند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سکونت ۳۰ درصد جمعیت این شهرستان در سکونتگاه‌های غیر رسمی، اظهارداشت: در حال حاضر بر اساس آمارهای رسمی ۳۰ درصد جمعیت این شهرستان در حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیر رسمی ساکن هستند.

وی ادامه داد: در راستای توجه به مشکلات مناطق حاشیه شهری و براساس مصوبه کمیته برنامه ریزی استان، ۳۰ درصد از طرح‌های عمران شهری باید در این نقاط شهری تعلق یابد.

شکری ادامه داد: تدوین طرح‌های اجرایی برای محدوده حاشیه شهری در قالب طرح تفضیلی و جامع شهری بوده و در این راستا اقدامات لازم انجام خواهد شد.

حمید شکری در ادامه با اشاره به اینکه فضا برای رسانه‌ها در مراغه باز است و رویکرد ما همراهی و توجه به همه رسانه‌ها با هر نوع گرایشی است ابراز داشت: اعتقاد دارم فضای مطبوعات باید فضای آزاد باشد.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نباید دچار سانسور و خودسانسوری شوند، تصریح کرد: یقینا مشکلات فساد با کنترل و نظارت رسانه‌ها افزایش می‌یابد که در این زمینه نباید گرایشات سیاسی اثرگذار باشد.

فرماندار مراغه با بیان اینکه مطبوعات باید با انتقاد، نارسایی‌ها را مطرح کرده و به حل مشکلات کمک کنند گفت: انتقاد لازم است ولی نباید این انتقاد به ماموریت تخریبی تبدیل شده و روزنامه و نشریات به محلی برای تسویه حساب تبدیل شود لذا معتقدم باید کارهای مثبت تشویق و ترویج شود و کارهای منفی مورد نقد جدی قرار گیرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید انسجام و وحدت‌آفرینی در جامعه در دستور کار رسانه‌ها باشد، گفت: ایجاد اتحاد به معنی نقد نکردن از مدیران نیست.

وی هدف دوم رسانه‌ها را تلاش برای حرکت در مسیر توسعه و آبادانی عنوان کرد و افزود: باید در برابر تبلیغات دشمنان امید آفرینی کرد. اگر در ما نقص و مشکلی هست، در دین ما نیست بلکه در مسلمانی ماست و باید مشکلات موجود بر سر راهمان را حل کنیم.

شکری با اشاره به فعالیت‌های خوب رسانه‌ها در این شهرستان، گفت: خبرگزاری تسنیم نیز جزو فعال‌ترین خبرگزاری‌های شهرستان بوده و در راستای توسعه پایدار شهری مسئولان را با ارائه گزارش یاری می‌کند.

مهدی کاظم زاده، مدیر خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به رویکرد این خبرگزاری در استان، اظهارداشت: همایش خبرنگاران تسنیم استان به منظور تبیین عمکلرد و هم چنین شناسایی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان، در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که مراغه، پس از تبریز و کلیبر سومین میزبان همایش خبرنگاران تسنیم استان است.

به گزارش تسنیم، سومین همایش  خبرنگاران خبرگزاری تسنیم آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان مراغه برگزار شد که دیدار با فرماندار و امام جمعه، برگزاری نشست خبری با شهردار و شورای اسلامی، بازدید از مناطق گردشگری و برگزاری دوره آموزشی تخصصی خبر از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */