استاندارآذربایجان شرقی : تغییر مسیر آزاد راه از موسسه تحقیقات دیم مراغه ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، مجید خدابخش روز پنجشنبه در بازدید از موسسه تحقیقات دیم کشور در مراغه افزود: با توجه به اهمیت طرح های علمی و تحقیقاتی این موسسه در زمینه توسعه کشاورزی، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از کاهش آسیب های وارده به مزارع تحقیقاتی لازم است.
با اجرای واریانت (اولین اقدام برای مشخص کردن مسیر) فعلی آزاد راه مراغه – هشترود، قطعات تحقیقاتی و نمونه این موسسه که حدود ۱۰۰ هکتار است به طول چهار کیلومتر تخریب خواهد شد.
خدابخش ادامه داد: با توجه به اینکه مسیر فعلی عبوری از این موسسه، آسیب های جدی به مزارع و طرح های تحقیقاتی آن وارد می کند، لازم است با همکاری این مرکز و مشاوران و پیمانکار اجرایی آزادراه، مسیر جایگزینی برای این منظور تعیین شود.
وی با اشاره به نقش موسسه تحقیقات دیم در بهبود شیوه های زراعت و کشاورزی اضافه کرد: بهره گیری از یافته های این مرکز علمی و پژوهشی، زمینه ساز توسعه کشاورزی دیم در مناطق مختلف کشور است.
رئیس موسسه تحقیقات دیم کشور نیز در این آیین با اشاره به فعالیت این موسسه در زمینه تحقیقات کشاورزی گفت: این موسسه در قالب پنج ایستگاه اصلی در ۱۶ استان مختلف طرح های تحقیقاتی در زمینه تولید بذرهای اصلاحی انجام می دهد.

 

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */