بازدید شکری معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه از کشتارگاه صنعتی و مجتمع کشاورزی مراغه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی و مجتمع کشاورزی مراغه به خبرنگار ایرنا گفت: مشکل گاز این کشتارگاه نیز رفع شده و تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان باید در راستای حل مشکلات این کشتارگاه اقدام کنند.
وی ادامه داد: به زودی جلسه ای نیز برای حل مشکلات کشتارگاه مراغه از بابت جریمه های شهرداری برگزار می شود.
وی همچنین از میزان کم کشتار در این کشتارگاه انتقاد کرد و افزود: سرمایه گذار کشتارگاه موظف است تا تجهیزات خود را تقویت و از ظرفیت های بالای این مجوعه برای خدمات رسانی به شهروندان استفاده کند.
ماهانه در کشتارگاه صنعتی مراغه ۳ هزار و ۷۰۰ راس گوسفند و ۳۴۰ راس گاو ذبح می شود.
شکری همچنین در بازدید از مجتمع کشاورزی این شهرستان که توسط بخش خصوصی اداره می شود افزود: متاسفانه مشکلات مربوط به آلودگی هوا و آب و نیز خاک زراعی ، این مجموعه کارآفرین را به صورت نیمه تعطیل در آورده است.
وی افزود: این مجتمع در حدود ۱۰ هزار مترمربع با ۲۴ قطعه مرغداری تخم گذار، ۵ هزار متر گلخانه هیدروپونیک گیاهان دارویی و استخر پرورش ماهی ۸ تنی برای بیش از ۴۰ نفر کارآفرینی ایجاد کرده است.
وی افزود: متاسفانه قسمت های گلخانه و پرورش استخر ماهی به دلیل مشکلات آلودگی هوا و آب تعطیل بوده و فقط مرغداری این مجتمع و آن هم به صورت نیمه تعطیل فعال است.
وی ادامه داد: با حل مشکلات این مجتمع کشاورزی اشتغال زایی در این مجموعه رونق یافته و چرخه تولید آن دوباره به گردش می افتد.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */