معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه : کارگروه و کمیته های ۱۰ گانه ستاد اربعین مراغه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، جواد محمودی روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد اربعین سال ۹۷ افزود: کمیته های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی، فرهنگی و آموزشی، اطلاع رسانی، حمل و نقل، اعزام، زیرساخت، مشارکت های مردمی، امداد و نجات، بهداشت و درمان و اسکان کمیته های ۱۰ گانه ستاد اربعین سال ۹۷ شهرستان را تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: ساماندهی حوزه های ثبت نام، اعزام و اسکان از مهمترین اولویت های این ستاد در اربعین سالجاری است.
وی به آغاز ثبت نام از ۲۰ شهریور امسال اشاره کرد و افزود: به زودی جلسه ای با حضور آژانس های زیارتی شهرستان و اعضای کمیته های ستاد برگزار و نحوه خدمات رسانی به زائران در زمان ثبت نام و مراسم اربعین برنامه ریزی می شود.
جانشین فرمانده سپاه مراغه نیز در این جلسه گفت: راهپیمایی اربعین حسینی فرصت مناسبی برای اتحاد شیعیان در مقابله با تهدیدات دشمن است.
سرهنگ پاسدار حمید ساعدی با اشاره به حرکت فرهنگی و خودجوش مردم در اربعین حسینی افزود: تدابیر امنیتی این حرکت عظیم و مردمی باید به صورت کلان برنامه ریزی شود و این از عهده شهرستان خارج است و فقط مدیریت جامع می تواند از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.
وی ادامه داد: ساماندهی و تدبیر برای نحوه ثبت نام و اطلاع رسانی در بحث اطلاعاتی، امنیتی و پشتیبانی می تواند در برگزاری هر چه بهتر این مراسم موثر باشد.
اربعین حسینی ۹۷ براساس تقویم شمسی مصادف با هشتم آبان ماه (حدود سه ماه دیگر) خواهد بود.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */