استاندار آذربایجان شرقی : تفویض اختیار بسیاری از مشکلات را رفع می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، مجید خدابخش روز پنجشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان مراغه افزود: تفویض و ارائه اختیارات لازم به ادارات شهرستانی برنامه استانداری بوده و استانداری نیز به دنبال کسب اختیارات لازم و کافی از سوی دولت است.
وی ادامه داد: تفویض اختیارات لازم به ادارات، زمینه ساز توسعه و رونق تولید و همچنین تسهیلگرامور بانکی و مجوزهای استانی خواهد بود.
وی اضافه کرد: از این رو، پیشنهاد تفویض اختیار برای مدیران کل ادارات و دستگاه ها اجرایی به هیئت دولت ارائه شده و این اختیارات منحصر به استانداری نخواهد بود.
وی گفت: مدیریت متمرکز زمینه ساز تک محوری و تک امضایی بوده و نوعی سو مدیریت و عدم برنامه ریزی اصولی برای توسعه است.
وی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون در حال گذر از دوره مدیریت های سنتی به سوی مدیریت های مدرن و روزآمد هستیم، مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید همگام با فناوری های روز حرکت کنند.
خدابخش با بیان اینکه ادارات و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در جنگ اقتصادی در خط مقدم هستند ادامه داد: پشتیبانی و حمایت از بخش تولید و صنعت مهم ترین رسالت دستگاه های دولتی است.
وی اضافه کرد: نباید مشکلات کوچک و اداری مانع از توسعه بخش تولید و صنعت و صادرات محصولات داخلی شود.

فرماندار مراغه نیز با اشاره به ظرفیت های موجود این شهرستان برای سرمایه گذاری گفت: برای رفع برخی کمبودها و جذب مناسب سرمایه گذاری، با حضور مدیران اجرایی و نخبگان اقتصادی این شهرستان مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه شهرستان ایجاد شده است.
حمید شکری افزود: بر این اساس بیشتر ادارات این شهرستان آماده ارائه خدمات و تامین زیرساخت های لازم برای جلب سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند.
وی ادامه داد: صدور مجوز برای نهادها، ارائه تسهیلات لازم برای صادرات و واردات با ایجاد پایانه صادراتی و نیز تفویض اختیار به ادارات و دستگاه های اجرایی از خواست های این شهرستان برای رونق تولید و اشتغال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: هم اکنون ۲۵ طرح بزرگ و متوسط صنعتی و تولیدی در مراغه در حال ساخت بوده که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال برای یک هزار نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.
نجاتی افزود: با توجه به روند مناسب توسعه واحدهای جدید تولیدی و صنعتی، لزوم ایجاد شهرک صنعتی دوم در این شهرستان بیش از پیش احساس می شود.
وی اضافه کرد: ازابتدای سال نیز تاکنون ۷۰ میلیارد ریال برای بازسازی صنایع و واحدهای تولیدی این شهرستان توسط مالکان این واحدها ثبت نام شده است.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */