وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی : اولویت خدمت در هر جامعه و حکومتی، خدمات رسانی در بهداشت و درمان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حسن قاضی‌ زاده هاشمی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از ۶ طرح بهداشتی و درمانی در مراغه به دستاوردهای حوزه بهداشت، درمان و سلامت در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: باید خدمات و کارهای انجام گرفته در این حوزه در طول این مدت اطلاع رسانی و منعکس شود.
قاضی ‌زاده هاشمی اضافه کرد: افتتاح بیمارستان سینا در شهرستان مراغه و بسیاری دیگر از طرح های حوزه بهداشت و درمان در راستای گسترش عدالت اجتماعی در جامعه از جمله مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این سال هاست.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت های دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جذب هیات علمی در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم نهایت استفاده را داشته باشیم.
وی همچنین بر استقلال مالی و اداری دانشکده علوم پزشکی مراغه تاکید کرد و افزود: دانشکده علوم پزشکی مراغه مستقل و زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.
وی افزود: این دانشکده از مراکزی است که پرداخت کارانه کارکنان و کادر آن به عقب افتاده که امیدواریم بزودی این مشکل حل و بخشی از مطالبات معوقه پرداخت شود.

عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز در این آیین افزود: علم طب، علم احیای انسان هاست و قشری که در این زمینه تلاش می کنند مورد لطف و عنایت خداوند متعال قرار می گیرند.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی افزود: حضور وزیر بهداشت در مراغه و بهره برداری از مراکز بهداشتی و درمانی از اهمیت ویژه ای در معرفی این شهرستان به عنوان یکی از قطب های درمانی کشور برخوردار است.
وی اضافه کرد: اولویت در کشور آموزش و توجه به بهداشت و درمان است که باید مسئولان و نمایندگان به این دو موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: خواسته مردم مراغه و مسئولان این شهرستان، توجه بیشتر به حوزه بهداشت و درمان و حل مشکلات موجود در این حوزه است.
حمید شکری افزود: ارتقای دانشکده علوم پزشکی مراغه به دانشگاه علوم پزشکی، تکمیل دستگاه های بخش قلب بیمارستان امیرالمومنین، تکمیل فاز دوم بیمارستان سینا و پرداخت معوقه کارانه کادر بیمارستان های مراغه از دیگر خواسته ها در حوزه بهداشت و درمان شهرستان از وزارت بهداشت است.
وی اضافه کرد: زمین ساخت بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مراغه نیز آماده است و امیدواریم با تصویب وزارت بهداشت و درمان عملیات اجرایی آن آغاز شود.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: وزارت بهداشت وزارت نخبگان است و انتظار می رود که این وزارتخانه به وضعیت مطلوب سوق پیدا کند.

علی جلیلی افزود: اگر نخبگان در حوزه های مختلف کشور بر سرکار باشند بسیاری از مشکلات در آن ها حل می شود.
وی اضافه کرد: با جهت دهی نخبگان در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، می توان در ارائه خدمات به مردم موفق عمل کرد.
وی با اشاره به اینکه در جوامع پیشرفته به حوزه درمان و نخبگان نگاه ویژه ای می شود، گفت: در کشور ما بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند که نخبگان آن ها در وزارت بهداشت فعالیت می کنند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این مراسم گفت: شهرستان مراغه از کمبود نیروی متخصص در بخش درمان رنج می برد که امیدواریم اقدامات و برنامه ریزی های اساسی در این زمینه از سوی وزارت بهداشت انجام شود.
اصغر تنومند به طرح های افتتاح شده بهداشت و درمان شهرستان در جریان سفر وزیر اشاره کرد و افزود: اورژانس جدید بیمارستان امیرالمونین (ع)، توسعه بلوک های زایمانی، بخش آنژیوگرافی و اتاق های عمل قلب، مراقب های ویژه نوزادان و اطفال، مرکز جامع سلامت خداجو و نیز فاز اول مرکز آموزشی درمانی سینا ۶ طرح بهره برداری شده در شهرستان هستند.
وی با اشاره به تکمیل فاز اول بیمارستان سینای مراغه افزود: برای این مرکز آموزشی و درمانی با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع با ظرفیت ۱۰۰ تخت، ۴۲۰ میلیارد ریال و برای تجهیز آن نیز ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد: اورژانس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با زیربنای یک هزار و ۴۰۰ مترمربع و ظرفیت ۲۰ تخت و ۲۸ میلیارد ریال و نیز بخش آنژیوگرافی با ظرفیت ۲۰ تخت و پنج اتاق جراحی قلب با یک هزار و ۴۰۰ متر مربع و در مجموع با ۳۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: همچنین بلوک زایمانی با یک هزار متر مربع زیربنا و ظرفیت هشت تخت با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار و بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) و اطفال با زیربنای یک هزار مترمربع و ظرفیت ۴۸ کات با ۲۲ میلیارد ریال احداث شده است.
وی با اشا ه به اینکه امروز مرکز جامع سلامت خداجو با زیربنای یک هزار و ۳۵۰ مترمربع و ۲۵ میلیارد ریال اعتبار تکمیل شده و به بهره برداری رسید، گفت: با بهره برداری از این طرح ها، ۱۵۳ تخت بیمارستانی به ظرفیت مراکز درمانی مراغه افزوده شد.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */