جلسه شورای اداری شهرستان با حضورمهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، پرویز فتاح روز پنجشنبه در شورای اداری مراغه افزود: تمامی تسهیلات در زمینه اشتغال، تامین جهیزیه نو عروسان زیر پوشش و حمایت های مالی از مددجویان به صورت کامل در کشور محقق شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون مجلس و دولت در حمایت از کمیته امداد دریغ نکرده اند ادامه داد: تبصره ۱۴ و ۱۶ در مورد کمیته امداد نیز بدون مخالفj در مجلس تصویب شده و ۱۰۰ درصد آن نیز تاکنون محقق شده و این امر نشان از حمایت کامل نظام اسلامی از اقشار نیازمند است.
فتاح اضافه کرد: بانک های عامل نیز تاکنون همکاری مناسبی با کمیته امداد داشته و ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زا را به صورت کامل در اختیار مددجویان قرار داده اند.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: هدف تحریم های آمریکا دولت نیست بلکه نظام مقدس اسلامی و ایده ها و اعتقادات این ملت را نشانه رفته است.
وی افزود: ضعف اقتصادی کشورمان ناشی از تحریم ها نبوده بلکه این کاستی ها از سو مدیریت ها و ضعف های داخلی نشات می گیرد.
فتاح با بیان اینکه در وضعیت کنونی کشور باید صبور بوده و استقامت پیشه کنیم ادامه داد: نظام اسلامی مانند یک قهرمان زخمی از ناملایمات است و باید به جای نمک پاشیدن روی زخم ها، مرهمی بر دردها باشیم.
وی اضافه کرد: متاسفانه برخی در داخل کشور به جای احساس مسئولیت، به جان نظام افتاده و از بالا تا پایین همه مسئولان و کشور را به نقد می کشند و این در وضعیت کنونی صحیح نیست.
عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز در این نشست گفت: در زمان دولت های حال و گذشته اقدامات مناسبی در زمینه حمایت از اقشار آسیب پذیر انجام شده است.
آیت الله پورمحمدی افزود: مهم ترین اثر و برکت نظام اسلامی در جامعه استقلال و آزادی است که در برخی کشورهای منطقه از آن اثری به چشم نمی خورد.
وی اضافه کرد: مدیر موفق کسی است که در زمان های بحران و اوج مشکلات جامعه مدیریت کرده و برای رفع آنها اهتمام کند.

فرماندار مراغه نیز با بیان اینکه اقدامات چشمگیری توسط کمیته امداد در این شهرستان انجام شده گفت: این خدمات همواره در خدمت محرومان و اقشار آسیب پذیر جامعه بوده است.
حمید شکری افزود: وجود سمن های متعدد در این شهرستان فرصت مناسبی برای بهره گیری از ظرفیت آنها در حمایت از اقشار نیازمند شهرستان است.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروز جنگ اقتصادی همانند هشت سال دفاع مقدس حائز اهمیت بوده و مسئولان باید با روحیه جهادی در این عرصه تلاش کنند.
علی جلیلی افزود: به برکت رهبری و استقامت و ایستادگی مردم و مسئولان می توانیم ستاد جنگ اقتصادی را تشکیل داده و به پیروزی برسیم.

مدیر کمیته امداد مراغه نیز با اشاره به فعالیت های این نهاد گفت: هم اکنون پنج هزار و ۸۰۰ خانوار با ۱۰ هزار و ۱۰۰ نفر زیرپوشش خدمات کمیته انداد در این شهرستان هستند.
ابراهیمی افزود: در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال زا نیز در طول سال گذشته ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مددجویان ارائه شده که تمامی آن نیز جذب و پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در سال های اخیر نیز با حمایت مجلس و دولت، بودجه این نهاد ۳٫۵ برابر شده و حمایت خیران نیز در ۶ ماهه اول امسال در این شهرستان ۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: طرح مفتاح الجنه نیز که برای اولین بار در کشور در این شهرستان آغاز شده بود، با همکاری مسئولان و خیران به صورت کامل اجرایی شده است.

 

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */