معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : اخذ مجوز از شورای ترافیک در مکان یابی مدارس ضروری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، حمید شکری روز چهارشنبه در نشست شورای ترافیک مراغه افزود: متاسفانه آموزش و پرورش در زمینه اجرای طرح های ترافیکی از جمله اعطای مجوز برای مدارس در مناطق داخل شهری همکاری لازم را نمی کند.
وی ادامه داد: ساماندهی مدارس در مناطق پرتردد و پرترافیک شهری نیازمند همراهی تمامی دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش و شهرداری است.
شکری اضافه کرد: رعایت اصول و ضوابط ترافیکی توسط شهروندان و نیز مدارس می تواند در کاهش بارترافیک شهری در ساعات اوج تردد شهری موثر باشد.
وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات موجود در برخی نقاط حادثه خیز گفت: ایجاد سازوکارهای عملی و موثر در کنار برنامه ریزی های مدون زمینه ساز رفع مشکلات در این حوزه و کاهش حوادث جاده ای و ترافیکی در این شهرستان می شود.
وی افزود: اصلاح نقاط حادثه خیز درون شهری با نصب سرعت گیرها، علائم راهنمایی و رانندگی و اصلاح هندسی توسط دستگاه های خدمات شهری از جمله شهرداری در این زمینه موثر خواهد بود.
شهردار مراغه نیز در این نشست گفت: باوجود برخی مشکلات در تامین قیر موردنیاز برای آسفالت معابر پرتردد شهری، مجموعه مدیریت شهری در اصلاح نقاط حادثه خیز شهری تلاش می کند.
احمدی افزود: تعریض پل های موجود درون شهری در دستور کار شهرداری بوده لیکن اصلاح و تعریض پل ارتباطی در میدان بسیج به دلیل ارائه ضوابط سخت گیرانه از سوی راه آهن با مشکل مواجه شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مراغه نیز با اشاره به تدوین و ارائه راهکارهای تخصصی در زمینه کاهش ترافیک شهری گفت: نحوه رنگ آمیزی و رنگ بکاررفته در خط کشی ها در جاده مراغه هشترود مناسب نبوده و نیازمند بازنگری است.
سرهنگ صادق زاده افزود: در زمینه ترافیک ایجاد شده در محل عبوری از زیر پل جهاد، به دلیل خطاها و عدم برنامه ریزی های صحیح، شاهد گره ترافیکی در این نقطه هستیم که با همکاری پلیس راهور و شهرداری این مشکل به زودی کاهش خواهد یافت.
رئیس اداره راه و حمل و نقل جاده ای نیز در این نشست گفت: ایجاد شانه های خاکی و جان پناه در برخی نقاط از جاده های برون شهری و روستایی از ابتدای سال تاکنون انجام شده و در برخی نقاط نیز ادامه دارد.
شریفی افزود: هم اکنون نیز مطالعه احداث زیرگذر سه راهی داش آتان انجام شده و در آستانه برگزاری مناقصه برای عملیات احداث این زیرگذر هستیم.
معاون برنامه ریزی آموزش و پرورش مراغه نیز با اشاره به وجود برخی مدارس غیرانتفاعی در نقاط پرتردد درون شهری گفت: وجود خلاهای قانونی در زمینه اعطای مجوز برای ایجاد مدارس در این نقط زمینه ساز بروز مشکلات ترافیکی شده است.
رضایی افزود: باوجود این خلاهای قانونی، فرم های قانونی برای متقاضیان ایجاد و احداث مدارس صادر می شود که در آن استعلام های لازم از سوی نظام مهندسی مورد تاکید قرار گرفته شده است.

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */