معاون استانداروفرماندارویژه شهرستان مراغه : برگزاری جشنواره سیب و خشکبار کشاورزی مراغه را توسعه می دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه ، شکری روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره افزود: باتوجه به ظرفیت بالای این شهرستان در بخش کشاورزی، برپایی نمایشگاه و همایش های کشوری و استانی نقش مهمی در معرفی این ظرفیت ها و رونق اقتصادی خواهد داشت.
وی ادامه داد: مراغه به عنوان قطب تولید سیب شمالغرب کشور در قطب تولید خشکبار منطقه نیز زمینه مساعدی برای سرمایه گذاری و توسعه و ایجاد اشتغال دارد.
معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان مراغه از برگزاری این جشنواره در پاییز امسال خبرداد و اضافه کرد: دستگاه های متولی برگزاری تا یک ماه آینده زمینه لازم برای برگزاری این رویداد کشوری را فراهم کنند.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه نیز در این نشست با تاکید بر لزوم معرفی پتانسیل های بخش کشاورزی این شهرستان گفت: هم اکنون این شهرستان قطب تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در استان است.
محمد نریمانی افزود: برپایی نمایشگاه و جشنواره های متعدد در این شهرستان علاوه بر ایجاد زمینه برای حضور سرمایه گذران و خریداران این محصولات، می تواند زمینه ساز معرفی و برندسازی این تولیدات در کشور شود.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مراغه نیز از برگزاری جشنواره سیب و خشکبار مراغه با حضور تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خبرداد.
مرتضی باستانی افزود: حضور فعال شرکت های سرمایه گذار و تولیدکنندگان در این جشنواره و نمایشگاه آن نوید دهنده رونق و توسعه اقتصادی شهرستان در بخش کشاورزی است.
وی اضافه کرد: این جشنواره اوایل آذرماه امسال در محل دایمی نمایشگاه شهرستان برگزار خواهد شد و اتحادیه های تولیدکنندگان سیب، خشکبار، سردخانه داران، تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و مرکز حمایت از سرمایه گذاری به عنوان کمیته اجرایی حضور خواهند داشت.
مراغه قطب تولید محصولات باغی در آذربایجان شرقی بوده و ۲۵ درصد میوه استان در این شهرستان تولید می شود.

 

0
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


قالب سنا پرتالدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته صبانت */